ČLENSTVO

HomeČLENSTVO

Si študent vysokej školy? Chceš získať skvelé zážitky, nájsť si super kamošov, nazbierať veľa užitočných zručností alebo proste veľa cestovať po svete?

Staň sa súčasťou medzinárodnej študentskej organizácie IAESTE a obohať svoje CVčko!

Sme partia nadšencov, ktorá si uvedomuje, že k ich budúcej kariére nebude stačiť len večné bifľovanie. Bude potrebné ponúknuť personalistom niečo naviac, či už sa jedná o znalosti manažmentu, cudzieho jazyka alebo pracovné skúsenosti zo zahraničia. Preto je našou prioritnou náplňou zabezpečenie platených zahraničných stáží pre študentov technických vysokých škôl.
Okrem toho máme aj ďalšie projekty, ktoré sú v mnohých smeroch jedinečné a častokrát „súperíme“ s profesionálnymi poskytovateľmi podobných služieb i keď sme „len“ študenti vysokých škôl bez potrebnej praxe. Zapoj sa do aktivít našej organizácie a pomôž ostatným študentom vycestovať na nezabudnuteľnú stáž alebo nájsť si dream job!

Benefity členstva

Cestovanie

S nami môžeš bezplatne cestovať po svete a zúčastňovať sa na medzinárodných konferenciách, kde spoznáš ďalších IAESŤÁKOV z rôznych krajín, ich tradície a kultúru.

Kamaráti

Nastúpil si na vysokú a ešte si si nenašiel tú správnu partiu? V IAESTE je plno ľudí, ktorí majú podobné ciele ako ty. Počas pôsobenia u nás si určite nájdeš nejedného super kamaráta! Alebo možno životnú lásku? Nebol by si prvý 😉

Zážitky

Okrem bežných dní a večerov s členmi v tvojom LC zažiješ aj pravidelné teambuildingy, rôzne akcie ako Košická kapustnica a Splav Hornádu, či víkendové národné alebo medzinárodné konferencie. Zo všetkého si určite odnesieš nezabudnuteľné (alebo už zabudnuté) zážitky.

Stáže

Ako člen IAESTE máš body navyše v stážovom programe, a teda vyššiu šancu byť vybraný na stáž vo svojej vysnívanej krajine. Dokonca ti možno vymenia stáž podľa tvojho želania.

Soft skills

Hovorí sa, že absolventi vysokej školy majú problém keď prídu do praxe. Nevedia komunikovať, pracovať v tíme alebo sa nevedia predať na pracovnom pohovore. Prida sa k nám a určite sa ti to nestane! Získaš zručnosti, ktoré ocení každý tvoj budúci zamestnávateľ.

a mnoho iného

Zlepšíš si angličtinu alebo iné cudzie jazyky, získaš skúsenosti s organizovaním veľkých projektov a ďalšie zručnosti, ktoré ponúkajú naše oddelenia. Možno nadviažeš osobné kontakty kontakty s najvyššími predstaviteľmi perspektívnych spoločností, či vrámci univerzity a zväčšíš si svoj rozhľad v oblasti pracovného trhu.

Chceš sa o našej činnosti dozvedieť viac?

Ako sa môžeš u nás angažovať?

Naša hlavná náplň organizácie. Vďaka tomuto oddeleniu majú študenti šancu vycestovať do zahraničia na odbornú stáž a získať veľa skúsenosti a skvelé zážitky. Tvojou úlohou bude nájsť stážové ponuky na slovensku, osloviť študentov, zorganizovať jazykové testy, komunikovať so zahraničnými IAESTE a pripraviť nominácie. Angličitina je must have! Okrem toho oddelenie zahŕňa aj prípravu letného programu a výletov pre zahraničných stážistov.

Chceš si skúsiť komunikáciu s firmami? Email, telefón, osobné stretnutie – to všetko patrí k oslovovaniu spoločnosti pri organizovaní našich pracovných veľtrhov. Zdokonaľ svoje vyjadrovanie a vystupovanie, skús firmu presvedčiť a získaš sebavedomie, ktoré ohúri každého budúceho zamestnávateľa!

Propagácia IAESTE a všetkých našich projektov je veľmi dôležitá. Chceme predsa, aby sa o nás vedelo 🙂 Preto máš šancu nielen vymyslieť vlastnú reklamnú kampaň, ale aj navrhnúť dizajn propagačných materiálov. Čo tak reprezentovať nás v rôznych médiách a šíriť tak povedomie o našej úžasnej organizácii? V tomto oddelení sa ti medze nekladú!

Baví ťa vytvárať grafiky? Alebo sa to chceš naučiť? Tak oddelenie grafiky je určite pre teba! Všetky propagačné materiály si navrhujeme a vytvárame sami. Svojimi výtvormi si určite zaplníš nejedno profesionálne portfólio.

Rád programuješ? Pomôž nám s tvorbou nových webových stránok, alebo so spravovaním tých existujúcich. Naša organizácia totiž využíva veľa rôznych systémov, ktoré potrebujú údržbu. Naučíš sa určite veľa nového!

Rád organizuješ výlety a akcie s kamošmi? Tak poď túto tvoju záľubu využiť u nás! HR oddelenie sa zameriava na organizáciu teambuildingových IAESTE akcií a konferencií pre našich členov. Takisto môžeš pripraviť program pre zahraničných stážistov, alebo zorganizovať nezabudnuteľnú akciu pre všetkých študentov.

Povedali o nás

Ako aktívny člen som v IAESTE bola necelé 3 roky a za ten krátky čas som získala veľa nezabudnuteľných zážitkov, našla si super kamošov a hlavne nadobudla skúseností a zručnosti, ktoré by som márne hľadala na vysokej škole. Rozhodla som sa pre pracovnú skupinu PR a marketing, v ktorej som mala veľa priestoru sa kreatívne vyblázniť a vyskúšať čo funguje a čo nie. Miestami toho síce bolo vyše hlavy, ale jednoznačne to stálo za to! Mala som možnosť zažiť konferenciu JUMP v Turecku, vylepšila som si svoje komunikačné skilly v AJ. IAESTE je proste úžasná komunita plná ľudí, ktorí chcú od života trošku viac než len prežívať. Môže ti dať fakt veľa, len to treba skúsiť a vydržať 🙂

Laura

Bývalá národná líderka pre PR

Celkovo som IAESTE vďačný za to, že som mohol byť súčasťou či už pracovných veľtrhov alebo mnohých iných akcií, pri ktorých som pomáhal či už s organizáciou alebo priebehom. Taktiež som mal možnosť vyskúšať si aké je to viesť skupinu ľudí keď som bol na určitý čas zvolený ako prezident LC vo Zvolene, kedy som bol v situácii, že som musel poskladať naše LC úplne odznova a to veru nebolo ľahké, ale našiel som vtedy šikovné dievča, ktoré šéfuje vo Zvolene dodnes 🙂. Rozprávať o zážitkoch, ktoré som získal vďaka IAESTE by sa dalo ešte dlho, pretože ich je ozaj veľa a nikdy som neľutoval vstup do tejto organizácie a som hlavne vďačný za priateľstvá, ktoré vďaka IAESTE mám ❤️.

Robo

Bývalý člen

V IAESTE zatiaľ pôsobím len ako kandidát no už len jemné nahliadnutie do zákulisia IAESTE ma usvedčilo v tom, že to bola správna voľba. IAESTE má krásne vyváženú profesionalitu s vytváraním priateľskej komunity a k tomu všetkému členom ponúka najdôležitejšie life skills, ktoré ti škola nikdy nedá.

Simča

Kandidát v LC Košice

Členom som sa stala v prvom ročníku VŠ. Nových kamarátov som spoznala v lete na splave rieky Hron. Títo kamaráti ma pozvali sa pripojiť sa k organizácií. Už od leta som vedela, že sa k nim chcem pridať, a tak som prijala pozvanie. Získala som tu nové skúsenosti, ktoré iste obohatia moje CV. Naučila som sa otvorene a na priamo komunikovať, čo si veľmi cením. Okrem toho sme zažili kopu zážitkov na spoločných výletoch po Slovensku i v zahraničí. Najlepší zážitok som zažila na konferencií v Slovinsku, kde sme boli obklopený krásnou prírodou, ubytovaný v lyžiarskom stredisku Kope. V IAESTE som ostala, pretože každoročne som získavala nové skills a chcela som pomáhať svojmu okoliu vycestovať do zahraničia. Podľa môjho názoru cestovanie po svete je najlepším životným zážitkom pre každého.

Peťa

Bývalá členka

IAESTE Slovakia mi umožnilo vycestovať na dve skvelé IT stáže vo Švajčiarsku, kde som bol bez problémov akceptovaný. Vďaka tomu som nielen získal svoje tak potrebné prvé pracovné skúsenosti ako IT-čkár, no zároveň som si zlepšil svoju angličtinu i nemčinu; žil rok a pol v krajine, ktorá sa stala mojím druhým domovom; navštívil ďalšie okolité krajiny a získal veľa nových kamarátov. Takto motivovaný som chcel prispieť svojou troškou a umožniť tak aj ďalším študentom zažiť niečo podobné. Získal som však naviac skúsenosti v rámci vedenia tímu, zlepšil svoje komunikačné zručnosti pri kontakte s profesionálmi z pracovného prostredia a v rámci konferencií precestoval ešte oveľa viac ako kedykoľvek predtým.

Patrik

Bývalý viceprezident pre stáže

Prišla som kvôli cestovaniu a zostala som kvôli ľuďom. Počas štúdia som v Žiline viedla lokálne centrum a neskôr som sa stala viceprezidentkou pre zahraničie. Nazbierala som profesné skúsenosti, ktoré mi pomohli nájsť si prácu už počas štúdia. Som neskutočne vďačná za množstvo zážitkov a priateľstiev presahujúcich hranice Slovenska. Jediné, čo za svoje štúdium ľutujem je, že som sa do IAESTE nepridala skôr 🙂

Lenka

Bývalá viceprezidentka pre zahraničie

Do IAESTE som sa pridala, lebo mi sľúbili, že budem môcť cestovať. Neklamali. Každým rokom som navštevovala viac krajín a stretávala zaujímavých ľudí z celého sveta. Vďaka IAESTE som zistila, čo ma naozaj baví robiť a postupom času sa tomu venujem aj v súkromnom živote. Navyše som si splnila svoj detský sen a žila som rok v New Yorku, kde som sa naučila veľa o hodnotách, rešpekte, pracovnej morálke a priateľstve.

Ľubica

Bývalá národná tajomníčka

Ešte stále váhaš? Daj nám o sebe vedieť a vyskúšaj si to. Uvidíš, že nebudeš ľutovať.

PARTNERI IAESTE