Sprievodca procesom

HomeSTÁŽESprievodca procesom

Sprievodca procesom

01

September - November Prihláška

V rámci septembra až novembra je potrebné zaregistrovať sa a vyplniť prihlášku v našom systéme . Prihláška je nezáväzná.

Tvoja prihláška nám slúži ako podklad pre hľadanie zahraničných ponúk, nakoľko ich hľadáme presne podľa preferencií prihlásených študentov - odbor, krajina, dĺžka stáže... Taktiež ti k nej priradíme výsledok z jazykového testu.

02

Október - November Jazykový test

V tomto období sa koná jazykový test. Jazykový test je hlavne z angličtiny, ale sú k dispozícii aj jazyky nemčina, španielčina, francúzština. Jazykovým testom overujeme zdatnosti uchádzača, nakoľko musíme zamestnávateľom ručiť, že sa v zahraničí dohovoríte.

Pokiaľ máš platný certifikát (aspoň úroveň B2 a získaný maximálne v predošlom roku) alebo si úspešne absolvoval jazykový test v predošlom roku, body ti zapíšeme automaticky. Stačí nám dať vedieť na exchange@iaeste.sk.

03

Február Výber ponúk

Vo februári zverejňujeme ponuku zahraničných stáží. Ak sa chceš na nejakú z nich prihlásiť, je potrebné zaplatiť poplatok 165€*. Ak si získal aspoň 30 bodov na jazykovom teste, stav tvojej prihlášky sa pred spustením prihlasovania zmení na "Splnil podmienky" a z ponuky si môžeš podľa priority vybrať 1 - 3 ponuky. Na konci výberového obdobia (obvykle v polovici februára) priradzujeme jednotlivé ponuky najlepším uchádzačom. O ukončení pridelovacieho procesu a ďalších krokoch budeš informovaný mailom.
Ak ti nebola pridelená žiadna stáž alebo si si nevedel žiadnu vybrať, nezúfaj, v apríli na Exchange platform nájdeš nové ponuky.

*poplatok ti vrátime, ak ti žiadna z ponúk nebude pridelená

04

Marec Zostavenie nominácie

V prípade, že ti bola ponuka pridelená, potrebuješ sa zaregistrovať na Exchange Platform, kde musíš zostaviť nomináciu - súbor dokladov pre zamestnávateľa. Nominácia zahŕňa zväčša motivačný list, CV, výpis známok štúdia, potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie o jazykových znalostiach. Po potvrdení nomináciu odošleme zahraničnej spoločnosti, ktorá o akceptácií/neakceptácií rozhodne do 30 dní.

Študentský návod pre platformu nájdeš tu.

05

Apríl Zverejnenie neobsadených pozícií

V období Február - Marec má každa krajina spolupracujúca s IAESTE pridelený istý počet ponúk, na ktoré sa môžu hlásiť študenti iba z ich krajín. Pokiaľ do 15.03. nenájdu vhodných kandidátov, ponuka je po tomto dátume zverejnená pre všetky ostatné krajiny. Ak teda nenájdeš u nás vhodnú ponuku v období Február - Marec, nezúfaj, v Apríli pribudnú nové.

PARTNERI IAESTE