Sprievodca procesom

HomeSTÁŽESprievodca procesom

Konferenčná stáž? Jazykový test? Nominácia? Začul si niečo z toho, ale stále nevieš, čo to znamená?

Táto stránka ta prevedie celým procesom prihlásenia na stáž.

Sprievodca procesom

01

September Prihláška

V septembri je potrebné vyplniť v našom systéme prihlášku. Prihláška je nezáväzná. Tvoja prihláška nám slúži ako podklad pre hľadanie zahraničných ponúk, nakoľko ich hľadáme presne podľa tvojich preferencií - odbor, krajina, dĺžka stáže...

02

Október - November Jazykový test

V tomto období sa koná jazykový test. Jazykový test je hlavne z angličtiny, ale sú k dispozícii aj jazyky nemčina, španielčina, francúzština. Jazykovým testom overujeme zdatnosti uchádzača, nakoľko musíme zamestnávateľom ručiť, že sa v zahraničí dohovoríte. Pokiaľ máte platný certifikát (aspoň úroveň B1), jazykový test nemusíte absolvovať.

03

Február Výber ponúk

Vo februári zverejňujeme ponuku zahraničných stáží. Z ponuky si môžeš podľa priority vybrať 3 ponuky. Na konci výberového obdobia priradzujeme jednotlivé ponuky najlepším uchádzačom.

04

Marec Zostavenie nominácie

V prípade, že ti bola ponuka pridelená, potrebuješ zostaviť nomináciu - súbor dokladov pre zamestnávateľa. Nominácia zahŕňa zväčša motivačný list, cv, výpis známok štúdia, potvrdenie o návšteve školy (pokiaľ si to ponuka vyžaduje).

05

Apríl Zverejnenie neobsadených pozícií

V období Február - Marec má každa krajina spolupracujúca s IAESTE pridelený istý počet ponúk, na ktoré sa môžu hlásiť študenti iba z ich krajín. Pokiaľ do 15.03. nenájdu vhodných kandidátov, ponuka je po tomto dátume zverejnená pre všetky ostatné krajiny. Ak teda nenájdeš u nás vhodnú ponuku v období Február - Marec, nezúfaj, v Apríli pribudnú nové.